Традиції святкування Нового року у різних народів світуНовий рік – одне з найулюбленіших та найпопулярніших свят у багатьох країнах світу. В Україні – це ялинка, запах мандаринів, шампанське, салат «Олів’є». В інших країнах є свої традиції новорічного святкування. Жителі Швейцарії та Австрії на Новий Рік відзначають День святого Сильвестра. Це свято з’явилося завдяки легенді, в якій йдеться про те, що Папа Римський Сильвестр зловив у морі чудовисько, яке хотіло знищити все людство. Цього дня люди одягають кумедні костюми і називають себе «сильвестрклаусами».
Іспанці з’їдають 12 виноградинУ Болгарії, коли настає північ, у всіх будинках на кілька секунд гасне світло. Це час для новорічних поцілунків. Потім господиня розрізає пиріг, де є різні сюрпризи – монетки, горішки. Діти розповідають віршики, співають пісеньки і за це отримують подарунки.
В Естонії напередодні святкування йдуть у сауну, щоб у Новий рік увійти чистим та здоровим. На вулиці виходять натовпи веселих людей, які навідуються в гості один до одного. Естонці вірять, що щастя їм принесе сажотрус у високому циліндрі. Тому дарують дітям на Новий рік іграшкових сажотрусів.
В Іспанії існує традиція: швидко з’їсти опівночі 12 виноградин – по одній з кожним ударом курантів. Це повинно принести удачу в кожному місяці наступного року. Жителі країни збираються на площах Барселони і Мадрида, щоб встигнути з’їсти виноградинки і випити кави. Цій традиції вже більше 100 років.
Емоційні італійці в новорічну ніч позбуваються непотребу і старих меблів. Причому викидають усе через балкони. Отож наступного дня всі вулиці завалені меблями, одягом, взуттям. Таким чином італійці прагнуть позбутися всіх проблем і почати все з чистого аркуша. У новорічну ніч жінки, чоловіки і діти обов’язково одягають щось червоне. До італійських діток приходять казковий Боббі Натале і фея Бефана та заповнюють шкарпетки біля каміна солодощами.
У Франції у новорічну ніч на столі обов’язково має бути пиріг із запеченим всередині одним зерням бобу. Людина, яка знайшла його, буде щаслива весь наступний рік, а під час святкування всі повинні її слухатися та виконувати будь-які її побажання. Ну й, звичайно, який французький Новий рік без келиха доброго вина! Перед тим, як його спробувати і почастувати гостей, винороб обов’язково повинен цокнутися з бочкою, привітати її з Новим роком, подякувати за врожай і побажати, щоб наступний був ще багатшим.
Англійські дзвонарі незадовго до півночі «закутують» дзвони храмів у ковдри. Від цього замість гучних ударів виходить ледь чутний гомін. І тільки опівночі, коли ковдри знімають, дзвони сповіщають про настання Нового року. Цього моменту особливо чекають закохані: щоб не провести наступний рік в розлуці, їм треба поцілуватися, бажано під гілкою омели.
Греки дарують камінь, а японці – грабліНовий рік у Греції – це День святого Василя, який славився своєю добротою. Саме він приносить діткам подарунки. У новорічну ніч греки ходять у гості один до одного і несуть у подарунок камінь, причому, чим більший – тим краще. Вважається, що від ваги каменя залежить, яким буде гаманець господарів у наступному році. За іншою грецькою традицією, старший член сім’ї повинен розбити у дворі свого будинку плід граната. Якщо гранатові зернята розсипались по двору, то його родину в новому році очікує щасливе життя.
Перебуваючи на вулицях Шотландії в новорічну ніч, потрібно бути дуже обережним. Бо тут котяться підпалені бочки з дьогтем, що символізують рік, який минає. Члени всієї родини сідають біля запаленого каміна, а з першим боєм курантів глава сім’ї повинен відчинити вхідні двері, причому мовчки. Такий ритуал означає проводи старого року і запрошення нового у житло.
У Японії напередодні свята панує ажіотаж в магазинах одягу. Аби Новий рік був щасливим, його обов’язково потрібно зустрічати в обновці. Опівночі ж треба послухати аж 108 ударів в дзвони! Близьким і друзям японці дарують листівки із зображеннями тварини – символу Нового року. А ще дарують бамбукові граблі, аби загребти в новому році якнайбільше щастя. Свої оселі прикрашають «кадомацею». Роблять цей виріб із бамбука і сосни, вплітаючи туди рисові соломинки. Це символи довголіття і вірності в почуттях.
В Австралії на Новий рік – сильна спека, бо там у цей час літо. Отож Дід Мороз вручає подарунки у червоних шортах, а Снігурка – в купальнику!
25-12-2015

0

1292